اصطلاح آوانگارد در موسیقی چیست؟

معنی واژه آوانگارد چیست ؟

واژه آوانگارد (Avant Garde) در زبان فرانسه به معنای طلایه‌دار ارتش است . اصطلاح آوانگارد در واقع برای توصیف بخشی از ارتش که در میدان جنگ در حال پیشروی بود ، مورد استفاده قرار میگرفت .

عکس از منبع دیگر

 

تعریف آوانگارد در هنر

به طور کلی در بحث هنر به هنرمندانی که در حرفه خود پیشرو و نوآور هستند واژه آوانگارد اطلاق می شود .

 

اصطلاح آوانگارد در موسیقی

همانطور که گفته شد به هنرمندان نوآور آوانگارد گفته می شود پس واضح است که در هنر موسیقی هم به کسانی که به نوآوری در خلق آثار خود میپردازند آوانگارد می گویند . معمولا هنرمندان آوانگارد با تغییر و یا تلفیق تکنیک های مرسوم ساخت موسیقی به خلق آثاری نوین در این عرصه می پردازند . آوانگارد ها معمولا هنجارشکنانی قاطع هستند و تا به تحقق رساندن اهدافشان دست از تلاش بر نمیدارند . نوگرایی در موسیقی در دوران مدرن و همچنین در عصر حاضر نشان دهنده روح آزاد هنرمندان این عرصه است . معمولا هنرمندان اوانگارد دارای روحیه های نوگرا و آرمان هایی مشابه هستند و همگی در تلاشند تا هنر موسیقی را یک پله فراتر از پیش ببرند و به ارتقا این هنر ارزنده کمک کنند .

 

خلاصه ای از آوانگارد در موسیقی

در این مقاله به بررسی معنی آوانگارد در لغت ، هنر و موسیقی پرداختیم و دریافتیم که آوانگارد ها هنرمندانی پیشرو و طلایه‌دار هستند که به نوآوری و خلق آثاری نوین می پردازند .

اگر شما هم موارد دیگری در رابطه با این مطلب در نظر دارید خوشحال می شویم که با ما در میان بگذارید تا بتوانیم در اختیار دیگر عزیزان قرار دهیم . همچنین اگر مطالب فوق را مفید و تاثیر گذار دانستید خوشحال میشویم تا برای کسانی که به آن‌ها و پیشرفتشان اهمیت میدهید بفرستید . و در نهایت بی اندازه از شما سپاسگزاریم که وقت گرانبهای خود را به مطالعه این مطلب اختصاص دادید و این باعث افتخار ماست که شما را در جمع خودمان داریم . امیدواریم که توانسته باشیم رضایت شما را جلب کرده باشیم .

 

از سایت منبع این نوشته دیدن فرمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.